Partnerská města

Kam dál?
Město Stod

Stod  je město v okrese Plzeň-jih v Plzeňském kraji. Stojí v údolí řeky Radbuzy dvacet kilometrů jihozápadně od Plzně. Součástí Stodu je vesnice Lelov, která se nachází asi tři kilometry jižně od města. Žije zde přibližně 3 ... (více)

Městská část Praha 1 (v rámci SMOJ)

Praha 1 představuje jádro hlavního města Prahy. Rozkládá se na cca 1,1 % území hlavního města. Prahu 1 tvoří celá katastrální území Staré Město a Josefov a části katastrálních území Hradčany, Malá Strana, Nové Město, Hole ... (více)

Obec Olszanka – Polsko

Gmině Olszanka náleží samosprávní obec, která je tvořena obyvateli žijícími v centrální západní části Opolského vojvodství o rozloze 92,6 km2 , tj. 0,9 % rozlohy vojvodství. Jihovýchodní část obce se nachází v ekologickém k ... (více)

Obec Walce

V sobotu 18. června 2022 podepsali v obci Walce smlouvu o partnerství wójt Gminy Walce Marek Śmiech a starosta Obce Česká Ves Petr Mudra. Gmina Walce byla založena 1. ledna 1973 Zemskou národní radou v Opole. První formy osídlení se obje ... (více)