Dny partnerství Česká Ves

Dny partnerství Česká Ves

20.06.2024 | Život v obci
V sobotu 15. června nás probudilo nádherné slunečné počasí. Byl to den jako stvořený pro pořádání největší společenské události v obci. Díky nové spolupráci v rámci projektu Interreg s Gminou Walce se změnil původní název této každoroční události. 

Dobrovolníci už po sedmé hodině ráno pilně pracovali jako mravenci, stavěli stánky i stany, chystali lavičky a stoly a zajištovali vše potřebné, aby se hodinu po poledni mohlo začít.

Ve 13 hodin se českoveským údolím začaly linout první melodie, aby lákaly návštěvníky ze širokého okolí. O hodinu později se na pódiu poprvé představil mladý „potěr“ ze základky i obou mateřských škol se svým vystoupení, se kterým se předvedli nejen před svými rodiči. Po patnácté hodině přišlo zklidnění díky dechové hudbě v podání Jesenické muziky. 

V 16 hodin proběhlo slavnostní zahájení. Starosta obce Petr Mudra přivítal na podiu své polské partnery a společně pronesli krátkou řeč. Moderátory celého odpoledne byl již známý tandem Filip Worm a Jiří Černěnko. Potom se už údolím rozeznělo podivné dunění a bouchání. Lidé nezasvěcení už začali hledat hrací skřínku Jumanji, ale marně. To si jen podium pro sebe podmanila kapela Jumping Drums. Bubenické uskupení Iva Matouška zanechalo u diváků, ale hlavně u dětí na podiu silný dojem.

Bubny vystřídal bike Honzy Sladkého. Povedená show přilákala před podium malé, velké i ty nejstarší. Honzovo kolo bylo více ve vzduchu, než se dotýkalo země. Po adrenalinové jízdě následovaly Zakázané sny (ne ty skutečné). Kapela vznikla v roce 2018 a poprvé se představila v Lipové-lázních. 

V pauze mezi vystoupením Markéty Konvičkové s kapelou se představily svěřenkyně Tanečního studia Anety Kratochvílové. Markéta Konvičková na sebe poprvé upozornila jako finalistka soutěže ČeskoSlovenská SuperStar. 

Další kapela Team Revival z Martina se v České Vsi poprvé představila v roce 2021 a sklidila tady „standing ovation“. Nejinak tomu bylo i teď. Při skladbě Malá nočná bůrka se z nebe snesl dlouho slibovaný déšť pro dnešní večer. Skalní fandové však vydrželi. Ukázalo se, že Českovesáci nejsou z cukru a NEchcípl tady pes. 

Závěr už patřil DJ Leoně Vaculková z Radia Haná. 

Velké poděkování patří vám návštěvníkům za to, že jste přišli a svou účastí tak podpořili organizátory a spolky. Díky moc a na další společné akci se zase těšíme na viděnou.