Fitstezka

Mens sana in corpore sano (Ve zdravém těle zdravý duch)

Na vrstevnicové cestě nad zahrádkami nad Řetězárnou se nachází Fit stezka, která podle slov pana starosty Mudry, zpestří výlety nad Českou Vsí směrem k Adrenalin Parku Jeseníky. U cyklistického rozcestníku Nad Rančem (500 m) je možné si prohlédnout i nově vybudované jezírko na zadržování vody v lese.

Na stezce jsou pro vás připraveny tyto cvičící prvky: hrazda, závěsný systém TRX, vysoká bradla, nízká bradla, slalom, přeskoky, lavice šikmá i plochá, kladina, kotníkové odrazy, strečink, kliky. Celá stezka je doplněna odpočinkovými lavicemi, které mohou sloužit také pro podzimní procházky až se stromy zahalí do zlatého závoje.

Kromě zdravého cvičení pod vrcholem Černé hory (809 m), se vám naskytne i krásný výhled do údolí Bělé. Budete mít možnost pozorovat oblíbenou rozhlednu na Biskupské kupě (890 m) a dalšího kamenného velikána v našem údolí, rozhlednu na Zlatém chlumu (891 m).

Domníváme se, že je dnes už samozřejmostí chovat se v lese ohleduplně. Opakování je však matka moudrosti. Pokřikující děti nebo hlasitá hudba ruší nejen zvěř, ale i ostatní návštěvníky lesa, kteří v něm hledají odpočinek. Nenechávejte v lese volně pobíhat psy bez dozoru. Rozdělávání ohně do lesa také nepatří. Co se týká odpadků – co si do přírody přineseš, to si také odnes!